Porų terapija pagal Gottman metodą:

Gottman metodas - tai naujas porų terapijos metodas, leidžiantis pagal tam tikrus žmonių tarpusavio elgesio faktorius jau per pirmas terapijos savaites nustatyti, ar porai įmanoma išeiti iš santykių krizės ir vėl džiaugtis vienas kitu, ar rekomenduotina kuo greičiau išsiskirti ir pradėti naują, visiškai kitokį gyvenimo etapą.

 

Gottman metodas kilęs iš ilgamečių tyrimų ("longitudinal research") apie santykius, taip pat mokslininkų darytus santykių eksperimentus, porų dirbtuves, ir privačią porų terapiją. Dėl to, ši terapija yra visiškai kitokia, nei kitos porų terapijos.

 

Gottman porų terapijos metodiką sukūrė Dr. John Gottman ir Dr.Julie Gottman, kurie daugiau nei tris dešimtmečius studijavo ir tyrinėjo faktorius, lemiančius stabilius, džiaugsmingus, harmoningus ir saugius santykius.

 

Gottmano metodas remiasi integratyviu būdu suprasti konfliktus ir jų sprendimus porų santykiuose, poros bendravimo dinamiką kasdieniniame gyvenime, poros draugystę, meilę ir bendros prasmės kūrimą. 

 

Pagrindinis šios terapijos fokusas yra emocija, konflikto sprendimo įgūdžiai, tarpusavio draugystės kūrimo įgūdžiai ir gebėjimas sukurti bendrą gyvenimo prasmę.

 

Ši terapija buvo sukurta remiantis 35-is metus rinktais moksliniais duomenimis: stebint, kaip bendrauja poros, kurioms viskas labai gerai sekėsi kartu, bei poros, kurioms niekas nesisekė kartu.

 

Gottman'o metodo charakteristika:

  • Tai emocinė terapija ("affective therapy"), kuri tyrinėja emocijas, kurias pora "atsineša" į sesijas (pvz. negatyvūs santykių motyvai, emocinis atsiribojimas, negatyvių emocijų aštrumas). Terapijos tikslas yra pakeisti konfliktus į funkcionalias, konstruktyvias, reguliuojamas diskusijas. Taip pat yra siekiama atstatyti pozityvias emocijas, kurti saugumą, pasitikėjimą, tarpusavio ryšį, meilę, intymumą, draugystę.

 

  • Tai elgesio terapija ("behavioural therapy"), kurios tikslas yra keisti neveikiančią elgesio poroje dinamiką.

 

  • Tai egzistencija paremta porų terapija ("existetially-based therapy"), kuri siekia išspręsti "užstrigusius" konfliktus ir sukurti bendrą gyvenimo prasmę remiantis egzistenciniais principais.

 

  • Tai kognityvinė terapija ("cognitive therapy"), analizuojanti filosofiją, kaip poros nariais galvoja apie santykius ir ką jie jaučia apie emocijas ir meta-emocijas.

 

  • Tai naratyvinė-pasakojimo terapija ("narrative therapy"), analizuojanti istorijas, kurias poros nariai pasakoja apie vienas kitą, įskaitant jų tikslus ir patirtus sunkumus gyvenant kartu.

 

  • Tai sistematinė terapija ("systematic therapy"), sukurta nuosekliai matematiškai modeliuojant sąveikaujančius veiksnius, kurie sudaro harmoningų santykių pagrindą.

 

  • Tai psichodinaminė terapija ("psychodynamic therapy"), analizuojanti, kaip žmogaus patirtis šeimoje, vaikystėje ir praeituose santykiuose paveikia dabartinius santykius (ypač konflikto metu).

 

Porų terapiją sudaro 2 pagrindiniai etapai:

(1) įvertinimas, kas veikia ir neveikia santykiuose

(2) intervencijos

Todėl, pirmos trys sesijos yra skiriamos nuodugniai išanalizuoti santykius naudojantis Gottman'o moksliniais metodais, o po to sekančios sesijos - vykdyti intervencijas, kurios parenkamos pagal pirmų 3-ų sesijų metu nustatytas problemas.

 

Sesijos trunka apie 1,5 - 2 val. Tipinė sesijų eiga:

#1 Sesija. Pokalbis su abiem poros nariais vienu metu. Po sesijos abiems poros nariams yra duodami nuodugnūs klausimynai, skirti geriau suprasti psichologinius poros bendravimo ir kylančių problemų aspektus. Dažniausiai, klausimynus užpildyti užtrunka apie 1 val.

#2 Sesija. Pokalbis su kiekvienu poros nariu atskirai. Taip pat, šios sesijos metu yra grąžinami klausimynai.

#3.1. Įvertinimo paruošimas. Tai individualus psichologo laikas, kurio metu yra analizuojami #1-os ir #2-os sesijų metu gauti duomenys, skaičiuojami klausimynų rezultatai ir parengiamos gairės bei pasiūlymai tolesnėms terapijoms. Ši dalis yra apmokama kliento  (2-ų val. darbo tarifu).

#3.2. Sesija. Poros santykių įvertinimo rezultatai, sutartinių terapijos tikslų iškėlimas ir abipusiai sutartas terapijos planas.

#4 ir tolesnės Sesijos. Tolesnės sesijos yra vykdomos pagal pasirinktus terapijos tikslus ir numatytas intervencijas.

 

Platesnę informaciją apie Gottman'o porų terapijos filosoją galite rasti šio internetinio puslapio meniu skiltyje "Gottman porų terapija".

 

Sesijos vyksta online arba gyvai Vilniuje. Esant galimybei, galime daryti sesijas jūsų namuose. Jeigu gyvenate kitame mieste, galime padaryti 'Terapijos Maratonus' - po 2 - 3 sesijas tą pačią dieną. Dėl detalesnės info susisiekite +37064856781.


Gauk nuolaidas ir naujienas asmeniškai! Užpildyk laukelius ir spausk 'Submit form':